title;?>... Kolaudace, kolaudační řízení

Aktuality

Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012

Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací. Více v článku na Zařizujete své bydlení?
Bulletin Ekonomických stavebKatalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

Nemáte partnera? Nevíte, kde ho hledat? A máte aspoň internet a nějaký moderní přístroj, který vám zajistí styk s okolím? Co tím máme na mysli? Počítač! Na našich webech naleznete katalogy notebooků, netbooků a tabletů, případně ultrabooků.  Komunikační prostředek máte, ale nevíte, kde svého vysněného partnera najít? No přece na elitní seznamce ELITEDATE.cz, kde pomocí důkladného vstupního testu získáte možnost vybírat si ze stovek vhodných partnerů, kteří se k Vám hodí. No a v případě, že se vám podaří najít toho pravého partnera pro svůj život, můžete začít hledat informace o stavbě rodinného nebo jiného domu, nebo o všech věcech, které se obecně týkají stavby čehokoli. Kde? a stavebním portálu STAVBA-DOMU.cz. A pak už můžete volné chvíle trávit třeba zahradními grilovacími party. Máte chuť na šťavnatý steak? Pak je ten pravý čas na pořízení kvalitního zahradního grilu!

Zajímá vás, jaké bydlení mají slavné osobnosti?

Software uniFLOW od společnosti CANON - více než bezpečný a úsporný tisk!

Firmy na Kypru


Kino se slevou 90%

Co předchází kolaudačnímu rozhodnutí

Napsal dne 00. 00. 0000

Pokud stavíte běžný rodinný dům, nebudete potřebovat stavební povolení, ale pouze ohlásíte stavbu příslušnému stavebnímu úřadu. Běžným domem se tímto rozumí dům s maximální rozlohou 150m2 s nejvýše dvěma nadzemními podlažími, s podkrovím a sklepem na pozemku, kde je povoleno legálně stavět.
Jakmile má dům více než 2 nadzemní podlaží nebo rozlohu nad 150m2 tak se na něj vztahuje stavební povolení. Stavební povolení se uděluje na základě stavebního řízení a obsahuje podmínky pro provedení stavby. 
Tyto varianty se také odlišují lhůtou, kterou má k vyřízení stavební úřad. U oznámení o stavbě je tato lhůta 40 dní, v případě žádosti o stavební povolení je lhůta pro vyřízení 60 dní.

Stavby vyžadující ohlášení stavebnímu úřadu:

  • stavby pro bydlení a rekreaci do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím
  • podzemní stavby do 300 m2 zastavěné plochy a hloubky do 3 m, pokud nejsou vodním dílem
  • stavby do 300 m2 zastavěné plochy a výšky do 10 m, s výjimkou staveb pro bydlení, a haly do 1000 m2 zastavěné plochy a výšky do 15 m, pokud tyto stavby a haly budou nejvýše s jedním nadzemním podlažím, nepodsklepené a dočasné na dobu nejdéle 3 let
  • stavby do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 3 m

Podrobně toto upravuje stavební zákon v §103 a §104.
Současně s variantou oznámení stavby místo žádosti o stavební povolení dochází ke zjednodušení při schvalování převodu stavby do užívání. U většiny realizovaných staveb stačí oznámení stavebnímu úřadu namísto kolaudačního řízení,  jestliže že se jedná o kompletně dokončenou stavbu, případně část stavby schopnou samostatného užívání.
U stavby, na kterou se vztahuje nutnost stavebního povolení, se vždy provádí kolaudace rodinného domu.